57 відгуків

Телефонуйте +380631295414 + пишіть у Viber, Telegram, WhatsApp

Станкосфера - швидкий старт: меблеві та деревообробні станки Б/У. Інструмент Virutex

+380 (63) 129-54-14
Viber

Вибір широколенточного калібрувально-шліфувального верстата

Вибір широколенточного калібрувально-шліфувального верстата

Калібрувально-шліфувальні верстати призначені для приведення товщини до одного значення і додання необхідної шорсткості плоским поверхням заготовок з деревини та різного роду деревних матеріалів, а також штучних матеріалів, кольорових металів, нержавіючої сталі, цементних і минеральноватных плит, пінопласту, шліфування грунтованих і пофарбованих поверхонь.

У технологічній сфері меблевого та столярного виробництва калібрувально-шліфувальний верстат знаходить широке застосування при виготовленні меблевих фасадів, меблевого щита і деталей корпусів з нього, заготовок з МДФ, ДВП, дерев'яного масиву або клеєної деревини, фанерованих шпоною, виготовленні вікон, дверей та дерев'яних сходів, попередньому шліфуванні грунтованих поверхонь і фінішному шліфуванні поверхонь, облагороджених методом фарбування.

Оскільки від якості шліфування поверхонь у підсумку залежить зовнішній вигляд всього закінченого вироби, розробники калібрувально-шліфувальних верстатів застосовують широкий спектр технічних рішень, спрямовуючи зусилля на отримання обладнання з максимальною функціональністю одночасно для декількох спеціалізацій.

Добре відомі європейські виробники даного типу шліфувального обладнання, такі як, фірми Bütfering (Homag Gruppe), Paul Ernst, Heesemann, Houfek, Artech (Biesse Group), CGA Italia, Costa Levigatrichi, DMC (SCM Group), E. M. C., Griggio, Viet, пропонують верстати в складі широких модельних рядів з однією, двома, трьома і більше шліфувальними стрічками, з ножовими стругальними валами, поздовжніми і поперечними агрегатами стрічкового шліфування і з строгально-ножовими валами. Більшість серійно випускаються калібрувальних шліфувальних верстатів розраховані на максимальну ширину обробки 900 (950), 1100, 1300 (1350)мм, однак існує спектр моделей з шириною обробки від 350 до 2500 мм.

Верстати індустріального призначення мають ряд відмінностей, наприклад, транспортерні стіл з постійною висотою, що дозволяє вбудовувати їх у виробничі лінії, мають окремі приводи для кожного з агрегатів, що дає можливість задіяти їх окремо.

Для фугування - зняття значного шару за один прохід, застосовується стругальний многоножовый вал, який дозволяє зістругати до 4 мм по товщині, калібрування зі зняттям матеріалу до 1 мм проводиться агрегатом зі сталевим або жорстким гумовим валом і грубої шліфувальною стрічкою зернистістю 80.

Шліфування заготовок з масивної деревини або меблевого щита виконується агрегатом зі сталевим або гумовим валом або агрегатом зі шліфувальним башмачком, крім того, існують універсальні агрегати, що поєднують можливості двох попередніх і дозволяє за вибором послідовно використовувати вал і черевичок для обробки за кілька проходів. При цьому перший прохід може бути проведений стрічкою зернистістю 100 чи 120, а наступного року – 150 або 180.

При шліфуванні поверхонь заготовок, фанерованих шпоною, грунтованих і лакованих, для досягнення високого рівня контролю над тиском і розподілом тиску абразивної стрічки в процесі шліфування, доцільний вибір агрегатів з сегментованими притискними балками, з різною шириною сегментів і різними способами контролю: пневматичні, електронні та електромагнітні. Завдяки розподілу тиску по окремих сегментах, що мають ширину від 12,5 мм, виключається надмірна або недостатня шліфування чутливих покриттів і округлення країв шлифуемой поверхні шліфувальними стрічками з величиною абразиву 150 або 180 для шпону і 250 – 180 для грунтованих і пофарбованих заготовок.

При використанні калібрувально-шліфувального верстата в умовах одиничного виробництва або дрібної серії, можливе досягнення необхідної якості шліфування на одному або двох агрегатах, завдяки обробці за два проходи, з проміжною зміною стрічки на стрічку з меншою зернистістю.

Вибір режимів шліфування проводиться таким чином, щоб при зменшенні зернистості використовуваної шліфувальної стрічки, забезпечити також зниження тиску агрегату. Вибір швидкості різання в поєднанні зі швидкістю подачі заготовки транспортером проводиться в залежності від виконуваної операції і властивостей матеріалу, наприклад, проміжне шліфування при ґрунтуванні проводиться на мінімальній швидкості транспортера, при шліфуванні лаку швидкість різання знижують для запобігання термічного руйнування.

Кроме транспортировочного стола и шлифовальных агрегатов, конструкция калибровально шлифовального станка может включать различное оснащение, предназначенное для улучшения качества обработки, увеличения ресурса транспортера и шлифовальных лент, удобства обслуживания и предотвращения ошибок оператора. Например, системы выравнивания для конвейера и для шлифовальной ленты, устройства предотвращения подачи заготовки с непредусмотренной толщиной, обдув лент, устройство снятия ионизации и прочие.

Добре оснащений верстат справедливо буде мати досить високу вартість, та у разі відсутності необхідних коштів на таку інвестицію, все ж вирішити технологічну задачу допоможе рішення купити калібрувально-шліфувальний верстат бу.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner