57 відгуків

Телефонуйте +380631295414 + пишіть у Viber, Telegram, WhatsApp

Станкосфера - швидкий старт: меблеві та деревообробні станки Б/У. Інструмент Virutex

+380 (63) 129-54-14
Viber

Форматний розкрій ДСП на круглопилкових верстатах з рухомою кареткою

Форматний розкрій ДСП на круглопилкових верстатах з рухомою кареткою

Якість розкрою, а також довговічність верстата і збереження точності з плином часу, визначаються конструкцією і рівнем технічної реалізації вузлів форматного верстата. Також на якість цієї операції впливають властивості раскраиваемых матеріалів і застосовуваний різальний інструмент.

Не зачіпаючи тему пакетного розкрою ДСП, для якого використовують пильний центр з ЧПУ, розглянемо реалізацію цієї операції на форматно-раскроечних верстатах з рухомою кареткою.

Форматно-розкрійні верстати з рухомою кареткою.

Класичний горизонтальний форматно-круглопильний верстат з рухомою кареткою складається з наступних основних вузлів:

1 - станина

2 - пильний вузол

3 - ковпак-стружкоуловитель

4 - рухома каретка

5 - поперечні санчата

6 - поперечний упор

7 – робочий стіл

8 - поздовжній упор

Вибір верстата визначається трьома основними факторами: характеристиками матеріалу, який передбачається розкроювати, передбачуваної інтенсивності експлуатації і специфікою технологічних завдань.

Наприклад, від матеріалу залежать:

- довжина каретки, ширина поздовжнього і поперечного упорів – повинні дозволяти розкрій плит повного формату;

- наявність підрізного вузла – обов'язково для забезпечення чистоти розкрою матеріалів з чутливою і рубав поверхнею, наприклад, ламінованої ДСП;

- товщина, твердість, в'язкість та термочутливість матеріалу – визначають потужність приводу головної пили і можливість регулювання числа її оборотів.

- вага плит – для розкрою важких і габаритних заготовок, наприклад, постформінгу чи ДСП великої товщини, верстат повинен мати досить важку і жорстку конструкцію, а також додаткові опори для підтримки деталей на каретці і кутовому упорі.

Інтенсивність експлуатації форматного верстата диктує вимоги до рівня його технічного виконання: надійності і довговічності конструкції, яка повинна забезпечувати експлуатаційні характеристики верстата з плином часу. Для забезпечення стабільно високої якості розкрою, форматний верстат повинен мати жорстку стабільну станину, надійну каретку з ідеальною прямолінійністю ходу, точну систему лінійок і упорів і пильний вузол з подрезателем, що працює точно і без вібрацій.

Продуктивність верстата залежить від зручності установки розмірів, регулювань положення пив, наприклад, нахилу пильного вузла, висоти виступу пив, осьового положення підрізної пилки.

Специфіка виробничих завдань впливає, головним чином, на вибір додаткового оснащення верстата: для розкрою непрямоугольных заготовок, заусовки профілів, розкрою вузьких деталей і т. п.

Розглянемо особливості комплектації і додаткове оснащення, призначення яких – збільшення продуктивності розкрою, підвищення точності і зручності виконання окремих спеціальних операцій, на прикладі деяких опцій для форматно-раскроечних верстатів німецької фірми Altendorf:

Підвищення продуктивності розкрою:

- електромеханічне управління підйомом і опусканням головної пили, осьовим положенням підрізної пили, нахил пилкового вузла;

- оптимізоване розміщення елементів управління: консольний пульт над робочим столом, вимикачі приводів на рукоятці каретки;

- сервопривід подачі каретки з сенсорною рукояткою.

Підвищення точності розкрою:

- електромагнітна вимірювальна система з цифровою індикацією розмірів для поперечного і поздовжнього упорів;

- спеціальні двосторонні упори Duplex для точного розкрою заготовок з непрямими кутами і заусовки профілів;

- додаткова поперечна лінійка Palin для вузьких довгих заготовок.

Підвищення зручності і якості розкрою для різних матеріалів:

- подовження поперечних санчат з роликовій шиною для зручності при розкрої плит постформінг;

- додаткові поперечні санчата і підтримують упори для важких і великогабаритних заготовок;

- пневматична притискна балка на каретці для надійного прилягання матеріалу по всій довжині реза;

- привід Vario з безступінчасте регулювання числа оборотів головної пили, для вибору оптимального режиму розкрою, в тому числі, пластику та кольорових металів;

 

Вплив властивостей матеріалів на якість розкрою.

Для забезпечення якості і точності розкрою необхідно враховувати деякі властивості оброблюваних матеріалів. Наприклад, у ДСП, що зберігаються в складах, часто виникає розбухання незакритою ламінатом заводський кромки, тому при складанні карт розкрою по периметру плити слід закладати припуск.

Ефект «бананового реза» - так називають специфічну деформацію вузьких довгих заготовок, що виникає внаслідок звільнення внутрішніх напружень ДСП в процесі розкрою, при цьому середина смуги згинається, як би намагається «втекти» від центру плити.

При промисловому виробництві, для боротьби з цим явищем передбачають розкрій з припуском, з подальшим докроем вже після деформування (фірма Holzma).

Також можна зменшити негативний ефект такого специфічного властивості матеріалу, розташувавши вузькі довгі деталі посередині карти розкрою, а більш короткі і широкі ближче до країв плити.

Ріжучий інструмент для форматно-раскроечних верстатів.

Правильний підбір дискових пив відповідно оброблюваного матеріалу має важливе значення для забезпечення якості розкрою, а також повноцінного використання ресурсу самого інструменту. Для різних матеріалів слід вибирати основні пили не тільки по зовнішньому діаметру, але і з різним числом і геометрією зубів. Якщо для розкрою меблевого щита з м'яких порід деревини підійде пила діаметром 300 мм з 60-ма зубцями змінно косою форми WS», то для ламінованої ДСП вибирають пилки з числом зубів 72 або 96, з чергуванням зубів трапецієподібної і плоскої форми «TR+F». Наприклад, одна з кращих пив для розкрою ДСП німецької фірми Leuco Xt-edition з геометрією зубів G6 має циклічне чергування трапецієподібних і плоских зубів по формулі «TR+F+TR+F+F+F», що дає оптимальний розподіл навантажень по ріжучих граней і, як наслідок, неперевершену стійкість і чистоту різу.

Для системи (пила + матеріал) також необхідно підібрати оптимальне число обертів і виступ пильного диска над матеріалом. Для збільшення стійкості протягом робочого циклу на верстаті можна змінювати висоту вильоту головної пилки.

При використанні даного матеріалу або його фрагментів посилання на https://stankosfera.com.ua обов'язкова

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner