Облицювання кромок меблевих деталей з криволінійними контурами і обрізка звисів
Вибір обладнання для обробки країв криволінійних деталей, пропонований виробниками верстатів та інструменту, досить широкий – від ручного інструменту до повністю автоматичних оброблювальних центрів з ЧПУ і визначається відношенням фінансових можливостей меблевого підприємства до виробничої специфіки: продуктивності, серійності, вимогам до якості.
Ручний інструмент для облицювання кромок в Україні представлений кромкооблицовочными пристроями іспанської фірми Virutex, призначеними для облицювання кромочний матеріалами з попередньо нанесеним клеєм-розплавом. Ручна кромкооблицювальні машинка являє собою промисловий фен з рукояткою і плоским соплом, на якому змонтований магазин для рулону і блок регульованих направляючих з притискним роликом. Перед входом в притискну зону встановлений двухлезвийный різак для кромочного матеріалу, оснащений важільним приводом. Завдяки можливості регулювання направляючих забезпечується точний розподіл виступів кромки щодо товщини деталі.
Модельний ряд представлений наступними пристроями:
Virutex AG98F – для облицювання рулонними кромками – папером, ПВХ і шпоною товщиною не більш 1 мм;
Virutex AG98R – окрім можливостей, які має AG98F, дозволяє виробляти облицювання смугами матеріалу товщиною до 2 мм;
Virutex AG98E оснащена однією направляючою і консольно закріплених роликом, що дозволяє облицювання чверті, застосовується, головним чином, у виробництві міжкімнатних дверей.
Також Virutex пропонує ручні верстати кромкооблицювальні PEB200 і PEB250, обладнані клейовим бачком і клеенаносящим роликом. Заготівля закріплюється в горизонтальному положенні, наприклад, за допомогою механічних вакуумних столів SFV50. Далі відміряється і відрізається крайковий матеріал необхідної довжини і заправляється у верстат. Облицювання кромок роблять, обходячи заготовку по контуру обробки, вручну направляючи і притискаючи верстат. Верстати обладнані термостатичним контролем температури клею, індикаторами температури і приводним роликом подачі кромки.
До унікальним можливостям кромкооблицювального верстата Virutex PEB відноситься облицювання кромок або овальних отворів, не тільки перпендикулярних до пласти кромок, але і з нахилом до 10 градусів. Також є можливість поставки цих верстатів в стаціонарному виконанні: PEB200TRC і PEB250TRC, зі станиною, магазином для рулонів і механічних роздільником крайки.
Універсальні верстати кромкооблицювальні призначені для личкування крайок меблевих деталей, як з прямолінійними, так і з криволінійними контурами, використовують у роботі клеї-розплави. По конструкції можна розділити їх на три основні типи: напівавтоматичні верстати з обертовим столом і клейовим агрегатом, який відслідковує контур заготовки (Vitap Orbiter); верстати з вакуумним столом для великогабаритних заготовок і вручну подається клейовим вузлом на консольній підвісці (Brandt KTD820, IMA HKA); кромкооблицювальні верстати зі стаціонарним клейовим вузлом і столом для ручної подачі заготовки – найпоширеніший тип, що випускається великим числом виробників верстатів. Таке безліч пропозицій припускає більш детальний розгляд технічного особливостей і можливостей універсальних кромкооблицювальні верстатів з ручною подачею заготовки.
Подача кромочного матеріалу.
У найпростіших моделях немає окремої системи подачі кромки.
У більшості кромкооблицювальні верстатів подача кромки проводиться автоматично. Швидкість подачі кромки може бути постійною, постійної з кількома значеннями і плавно регульованою в певному діапазоні.
Відсікання кромочного матеріалу.
При відсутності пристрою для відсікання кромки можливе використання тільки заздалегідь відміряних і відрізаних по довжині кромочних матеріалів.
Пристрої відсікання можна розділити на ручні ножничного типу та пневматичні ножиці. Ручні кромочні різаки мають істотний недолік: при обробці необхідно дотягнутися рукою до важеля, утримуючи при цьому заготовку, що при облицюванні габаритних деталей взагалі неможливо.
Найбільш зручні в роботі верстати з керованими дільниками крайки. Управління подачею кромки і делительными ножицями здійснюється педаллю, звільняючи від цієї операції руки оператора. При роботі з партією однакових деталей зручність управління і економію кромки може забезпечити така опція, як програмоване відсікання по заздалегідь заданій довжині (Brandt KTD720).
Нанесення клею, управління температурою клеївши.
Управління температурою клеївши може бути реалізовано окремо для клейового бачка і клейового ролика, перевагою є наявність цифрової індикації та електронного контролю встановленої температури.
До важливих функцій відноситься захист від холодного пуску: верстат не включається до моменту повного розігрівання клею.
Додаткові можливості.
Для зручності облицювання прямолінійних заготовок застосовують знімну напрямну на столі за притискним роликом, а також кінцевий вимикач, вбудований у стіл для відстеження початку подачі заготовки і управління відсікачем крайки.
Рідко зустрічається опція: нахил передня частина стола (Brandt KTD72 до 2003 року випуску, Vitap BC91, Cehisa EP-C), що дозволяє облицювання кромок, розкроєних під кутом до пласті заготовок.
Ручний інструмент для обрізки та фрезерування кромки представлений ручними подрезателями і спеціальними ручними фрезерами Virutex.
Для зрізання поздовжніх звисів паперової краї та кромки ПВХ товщиною до 1 мм призначений двосторонній подрезатель AU93, ручний інструмент, не втрачає популярності вже багато років.
При товщині обробки 2 мм потрібно ручний фрезер для ПВХ Virutex RO156N. Застосування насадки CA56G для криволінійного обробки дозволяє базувати фрезер на площині заготовки, при цьому пропускаючи виступ кромки між поверхнею опори і радіусного фрезою з підшипником, що відстежує поверхню кромочного матеріалу.
Універсальний фрезер Virutex FR292R має унікальну конструкцію з наклоняемым приводом відносно опори, що серед широкого спектру можливостей цього інструменту – фрезерування виступів на крайках, облицьованих шпоном.
Для торцевого обрізання по довжині кромки призначені кілька ручних інструментів від Virutex: RC21E – ножичний торцювальний кромкорез для тонких кромок товщиною до 1 мм з паперу, ПВХ і шпону; RC221R – ручний однолезвийный торцювальний ніж для кромок товщиною від 0,8 до 3 мм; універсальна кромочная гільйотина RC321S для торцювання кромки з будь-яких матеріалів товщиною до 3 мм Для точного підрізування кромки встик при круговій облицювання круглих або овальних деталей призначений подрезчик RC52P.
Для більш продуктивної обробки виступів кромочного матеріалу після облицювання на універсальному кромочном верстаті, порівняно з обробкою ручним інструментом, використовують кромкофрезерные верстати.
Кромкообрізні верстати для зняття поздовжніх звисів оснащені двома фрезами з радіусними змінними пластинками і дозволяють фрезерувати виступи кромки зверху і знизу заготовки за один прохід. Часто ці верстати також оснащені окремим торцювальним вузлом для пиляння торцевих звисів, монтованих на бічній стороні станини (Brandt FTK130/EK13).
Обробні центри з ЧПК з функціями фрезерування плит, облицювання криволінійних кромок, фрезерування і циклювання звисів кромочних матеріалів, а також свердління отворів під фурнітуру, наприклад, Homag Venture 22М або IMA Bima 610, являють собою в цілому ідеальне рішення для виготовлення деталей меблів з криволінійними контурами, однак їх застосування виправдано на меблевих підприємствах з достатньо великими обсягами продукції.
При використанні даного матеріалу або його фрагментів посилання на http://stankosfera.com.ua обов'язкова
- Верстати від HOMAG GRUPPE для облицювання кромок меблевих деталей з криволінійними контурами.Облицювання кромок деталей криволінійної форми від Homag Gruppe - діапазон технічних рішень: від ручних кромкооблицювальні верстатів Brandt до обробних центрів із ЧПУ Homag з кромкооблицовочными, кромкофрезерными і циклевальными агрегатами.Верстати від HOMAG GRUPPE для облицювання кромок меблевих деталей з криволінійними контурами.
- Форматний розкрій ДСП на круглопилкових верстатах з рухомою кареткоюПерша операція у виробництві меблів – форматний розкрій ДСП (MDF, меблевого щита та інших плитних матеріалів), від якого залежать точність розмірів і відсутність сколів на поверхнях готових деталей.Форматний розкрій ДСП на круглопилкових верстатах з рухомою кареткою